2013. – 2004. godina

31. ETKF PRVENSTVO EVROPE U TRADICIONALNOM KARATEU
Beograd, Srbija 6.- 8. decembar 2013.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u tradicionalnom karateu, učestovala je od 6. do 8. decembra 2013. godine na 31. Evropskom prvenstvu u tradicionalnom karateu koje se održalo u Beogradu – Srbija.
U veoma jakoj konkurenciji više od 20 zemalja naša reprezentacija je uspjela da osvoji dvije bronzane medalje.
Reprezentaciju su predvodili predsjednik Redžep Građan i treneri Momir Popović, Dragiša Jovanović i Nikola Živković.

Bronzane medalje su osvojili:
–    Rijalda Džiho,  kategorija Ko – Go kumite, juniorke;
–    Milica Popović, Fuku – Go, mladi (U21);

Plasman od 4. do 8. mjesta:
–    Ena Dizdarevć,  kate pojedinačno, seniorke;
–    Amel Zukić, Ko – Go kumite, juniori;
–    Sanid Merzić, kate pojedinačno, i Ko – Go kumite, mladi (U21);
–    Kata tim seniorke (Ena Dizdarević, Milica Popović i Rijalda Džiho);
–    Kata tim seniori (Mirko Kostić, Marko Kostić i Željko Čeliković);

Reprezentacija je izuzetno zadovoljna nastupima naših takmičara, u veoma teškoj konkurenciji uspjeli su da ostvare zapažene rezultate, sljedeći put očekujemo još više medalja.

_____________________________________________________________________________

5. PRVENSTVO SVIJETA U FUDOKAN TRADICIONALNOM KARATEU
Prag, Češka Republika 27.11.-1.12.2013.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u tradicionalnom karateu, učestovala je od 27.11. do 1.12.2013.godine na Svjetskom Fudokan prvenstvu u tradicionalnom karateu, a koje se održalo u Pragu – Češka Republika. U konkurenciji 48 zemalja i preko 1000 takmičara, naša reprezentacija je ostvarila odličan rezultat osvojivši 22 medalje, od kojih: 9 zlatnih, 3 srebrene i 10 bronzanih.
Reprezentaciju BiH predvodio je predsjednik Redžep Građan, te selektor Salih Grbić i treneri: Momir Popović, Dragiša Jovanović, Nikola Živković, Duško Šipka i Mirsada Operta.

Zlatne medalje osvojli su:
1.    Salih Grbić, borbe apsolutna, veterani 36. – 49. godina
2.    Dragiša Jovanović, borbe +90 kg, veterani 36-49.godina
3.    Armin Hajduković, borbe -69 kg, mladi (U21);
4.    Kata tim ( Dizadarević Ena, Milica Popović i Rijalda Džiho), mlade (U21);
5.    Esned Crnomerović, borbe +75 kg, juniori;
6.    Amel Zukić, borbe -75 kg, juniori;
7.    Milica Popović, borbe +57 kg, juniorke;
8.    Saška Kovačević, borbe – 57 kg, juniorke;
9.    Antonija Kostić, jiyu ippon borbe, djevojčice 10-11.godina;

Srebrene medalje osvojili su:
1.    Almin Nezić, borbe +75 kg, juniori;
2.    Milica Škrbić, borbe -57 kg, juniorke;
3.    Kristina Žarić, borbe, kadetkinje;

Bronzane medalje osvojili su:
1.    Borbe tim (Armin Hajduković, Sanid Merzić, Almin Nezić i Amel Zukić), mladi (U21);
2.    Borbe tim (Milica Popović, Saška Kovačević, Rijalda Džiho i Milica Škrbić) mlađe seniorke (U21);
3.    En-Bu muško/žensko ( Sanid Merzić i Ena Dizdarević), mladi (U21);
4.    Rijalda Džiho, borbe +57 kg, juniorke;
5.    Milica Popović, Fuku – Go, juniorke;
6.    Esned Crnomerović, borbe apsolutna, juniori;
7.    Borbe tim (Milica Popović, Saška Kovačević, Rijalda Džiho i Milica Škrbić), juniorke;
8.    Borbe tim (Esned Crnomerović, Amel Zukić i Sanid Merzić), juniori;
9.    Affan Bukva, borbe, mlađi kadeti;
10.    Nermin Jašarević, Jiyu ippon borbe, mlađi kadeti;

Plasman 4. – 8. mjesta:
1.    Ena Dizadervić, kate, mladi (U21);
2.    Željko Čeliković, kate, mladi (U21);
3.    Senahid Bulut, borbe +75 kg, juniori;
4.    Kata tim (Amra Fazlić, Lamija Bisić i Arijana Klančević), kadetkinje;
5.    Affan Bukva, Jiyu ippon borbe, mlađi kadeti;
6.    Andrej Pavlović, kate, mlađi kadeti;

Bosna i Hercegovina je još jednom pokazala da u odsustvu dosta iskusnijih i provjerenih reprezentativaca, u izuzetno teškim konkurencijama osvoje 22 medalje.
Na prvenstvu su sudile i naše sudije: Nusret Građan, Amel Bajgorić, Haris Mulahasanović, Ajhan Akova i Ena Dizdarević

_____________________________________________________________________________

MEĐUNARODNI KARATE TURNIR “POKAL TOLMIN 2013”

Tradicionalna karate-do asocijacija u Bosni i Hercegovini je u nedelju 7. aprila 2013.godine, učestvovala na međunarodnom takmičenju u mjestu Tolmin, Republika Slovenija.
Za reprezentaciju BiH je nastupalo 53 takmičara u svim uzrasnim kategorijama.
Takmičari Tradicionalne karate-do asocijacije BiH su u veoma jakoj konkurenciji pored takmičara iz Italije, Srbije i zemlje domaćina Slovenije proglašeni kao najuspješnija ekipa takmičenja. Ovo je bila planirana aktivnost TKA BiH u sklopu provjere reprezentativaca za naredno europsko i svjetsko prvenstvo. Važno je napomenuti da su na ovom takmičenju podjednake zasluge za ukupno ostvareni rezultat zaslužni takmičari svih uzrasnih kategorija.

Ostvareni rezultati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine su sljedeći:

1. Osman Građan 1. mjesto, borbe – seniori;
2. Tibor Grbić 2. mjesto, borbe – seniori:
3. Eldin Džulić 3. mjesto, kate – seniori;
4. Armin Hajduković 1. mjesto, borbe i 3. mjesto, kate – mlađi seniori;
5. Emrah Kurpejović 3. mjesto, borbe i 1. mjesto, kate – mlađi seniori;
6. Amel Zukić 1. mjesto, borbe i 3. mjesto, kate – juniori;
7. Sanid Merzić 2. mjesto, borbe i 2. mjesto, kate – juniori;
8. Aldin Mustafić 3. mjesto, borbe – juniori;
9. Rijalda Džiho 2. mjesto, borbe i 2. mjesto, kate – juniorke;
10. Milica Popović 3. mjesto, borbe – juniorke;
11. Adna Sofić 3. mjesto, borbe – kadetkinja;
12. Lamija Bisić 1. mjesto, borbe – kadetkinje;
13. Arijana Klančević 2. mjesto, borbe – kadetkinja;
14. Amila Ismić 3. mjesto, Jiyu ippon kumite – djevojčice do 13 god.;
15. Amar Pandžić 3. mjesto, Jiyu ippon kumite – dječaci do 13.god.;
16. Nermin Jašarević 3. mjesto, borbe i 3. mjesto, kate – dječaci do 13.god.;
17. Affan Bukva 3. mjesto, borbe  – dječaci do 13.god.;
18. Jelena Jugović 3. mjesto, borbe – djevojčice do 13. god.
19. Sarah Kulačić 3. mjesto – kate
20. Iman Bisić 2. mjesto, kate
21. Edi Malkoč 3. mjesto, Kihon ippon kumite i 1. mjesto, kate B nivo – dječaci 2004 god.;
22. Hamza Husaković 1. mjesto, Kihon ippon kumite i 1. mjesto, kate A nivo – dječaci 2004 god.;
23. Naida Huseinspahić 3. mjesto, Kihon ippon kumite i 2. mjesto, kate A nivo – djevojčice 2004 god.;
24. Nudžeijma Ismić 2. mjesto, Kihon ippon kumite i 1. mjesto, kate A nivo – djevojčice 2004 god.;
25. Semir Zukan 2. mjesto,Kihon ippon kumite, dječaci 2004.god
26. Nedžla Čolo 1. mjesto, Kihon ippon kumite i 2. mjesto, kate A nivo – djevojčice 2004 god.;

Reprezentaciju na ovom takmičenju predvodili su predsjednik Redžep Građan iz Visokog, selektor Salih Grbić iz Mostara i treneri Elvir Huseinspahić, Nusret Građan, Mato Dujmović, Mirsada Operta i Eldin Džulić.
Sudije iz BiH koje su sudjelovale na ovom takmičenju predstavljali su Predsjednik sudijske organizacije Jelavić Željko iz Mostara, Fahrudin Muratović iz Zenice i Haris Mulahasanović iz Visokog.

_____________________________________________________________________________

4. BALKANSKO PRVENSTVO U TRADICIONALNOM KARATEU
Srbija, Čačak 18.-21.10.2012.

Na 4. Balkanskom  prvenstvu u tradicionalnom karateu, koje je održano u Čačku – Srbija od 18. do 21.oktobra 2012.godine. Nastupilo je 8 (osam) zemalja i preko 500 takmičara. Naša reprezentacija nastupila je sa 30 reprezenativaca i reprezentativki u svim uzrasnim kategorijama, te je osvojila 31 medalju. Reprezentaciju BiH je predvodio predsjednik Redžep Građan, te selektori i treneri: Salih Grbić, Momir Popović i Mato Dujmović.

 Medalje za BiH osvojili su sljedeći reprezentativci:

Zlatne medalje osvojili su:
– Osman Građan, borbe apsolutna kategorija – seniori;
– Armin Hajduković, borbe apsolutna kategorija – mlađi seniori;
– Ena Dizdarević, kate – mlađe seniorke;
– Tim u sastavu: Ena Dizdarević, Emili Kmetaš i Rijalda Džiho, kate – mlađe seniorke;
– Stivin Glavaš,  borbe – juniori;
– Marko Jugović, borbe – kadeti;
– Tim u sastavu: Marko Jugović, Emir Halilović i Senahid Bulut, borbe – kadeti;
– Jelena Jugović, tehnike, pionirke;

Srebrene medalje osvojili su:
– Tim u sastavu: Osman Građan, Amel Bajgorić, Armin Hajduković i Amel Zukić, borbe – seniori;
– Armin Hajduković, Fuku-Go – mlađi seniori;
– Tim u sastavu: Ena Dizdarević i Sanid Merzić, disciplina En-Bu – mlađi seniori;
– Esned Crnomerović, borbe – juniori;
– Tim u sastavu: Amel Zukić, Amar Kodro, Esned Crnomerović i Sanid Merzić, borbe – juniori;
– Emir Halilović, borbe – kadeti;
– Nermin Jašarević, borbe – mlađi kadeti;
– Vojin Karišik, tehnike – pioniri;
– Tim u sastavu: Vojin Karišik, Njegoš Petrović i Jovan Vlaški, kate – pioniri;
– Nedžla Čolo, kihon kumite – cicibanke

Bronzane medalje osvojili su:

– Armin Hajduković, kate – mlađi seniori (U21);
– Amel Zukić,  borbe – juniori;
– Sanid Merzić,  borbe – juniori;
– Amel Zukić,  Fuku-Go – juniori;
– Sanid Merzić,  Fuku-Go – juniori;
– Milica Popović, Fuku-Go – juniorke;
– Milica Popović, borbe – juniorke;
– Tim u sastavu: Milica Popović, Rijalda Džiho i Emili Kmetaš, borbe – juniorke;
– Marko Jugović, kate – kadeti;
– Marko Jugović, Fuku-Go – kadeti;
– Njegoš Petrović – borbe, pioniri;
– Jovan Vlaški, tehnike – pioniri;
– Nedžla Čolo, borbe – cicibanke;

I pored velikih finansijskih poteškoća, gdje su put u Čačak finansirali roditelji reprezentativaca, reprezentacija BiH nastupila je na Balkanskom prvenstvu i još jednom postigla odlične rezultate. Naši reprezentativci osvojili su 8 (osam) zlatnih, 10 (deset) srebrenih i 13 (trinaest) bronzanih medalja. Na prvenstvu je sudio i naš internacionalni sudija Željko Jelavić.

 _____________________________________________________________________________

EVROPSKO PRVENSTVO U TRADICIONALNOM KARATEU
Spala, R.Poljska 23.-27-maj 2012.

Na 19. Evropskom prvenstvu u tradicionalnom karateu nastupile su 24 (dvadesetičetiri) zemlje i preko 860 takmičara u raznim kategorijama. Naša reprezentacija je osvojila ukupno 11 medalja i time potvrdila svoj kontinuitet. Reprezentaciju BiH je predvodio predsjednik Redžep Građan, te treneri: Dragiša Jovanović i Elvir Huseinspahić.

Medalje za BiH osovjili su sljedeći reprezentativci:

Zlatene medalje osvojili su:
– Osman Građan (senior) borbe – 82 kg;
– Emrah Kurpejović (U21) borbe – 64 kg;
– Saška Kovačević (juniorka) borbe -57 kg;

Srebrenu medalju osvojila je:
– Milica Popović (juniorka) borbe -57 kg;

Bronzane medalje osvojili su:
– Antonija Kostić (djeca) Kihon kumite;
– Borba tim juniorke (Saška Kovačević, Milica Popović i Maja Vasić);
– Eldar Babić (junior) borbe – 65 kg;
– Borba tim juniori (Eldar Babić, Adin Hasić i Stivin Glavaš);
– Armin Hajduković (U21) borbe – 69 kg;
– Armin Hajduković (U21) borbe apsolutna;
– Osman Građan (senior) borbe aposlutna.

Postignuti su odlični rezultati, čime je BiH još jednom pokazala da smo u samom vrhu u svim uzrasnim kategorijama, pogotovo u onim starijim. Moramo naglasiti da smo na ovom prvenstvu nastupili čak i u slabijem sastavu nego na prethodnim prvenstvima, a razlog su naravno finansijka sredstva, a imamo tri Evropska prvaka, jednog vice prvaka i sedam plasiranih na treče mjesto.
Ono što je najvažnije da su svi reprezentativci ispoštovali dogovoreno, i da se u našu BiH vraćamo uzignute glave.

Reprezentativce Bosne i Hercegovine koji su nastupili u sljedećim kategorijama:

DJECA (2002-2001.godište)
1.Antonija Kostić – K.K. Šampion – Modriča

DJECA (2000-1999. godište)
1.Affan Bukva – K.K. Visoko – Visoko

KADETI
1.Kristina Žarić – K.K. Šampion – Modriča

JUNIORI
1.Saška Kovačević – K.K. Šampion – Modriča
2.Maja Vasić – K.K. Šampion – Modriča
3.Milica Popović – K.K. Romanija – Pale
4.Adin Hasić – K.K. Fudokan – Visoko
5.Stivin Glavaš – K.K. Fudoshin – Kiseljak
6.Eldar Babić – K.K. Visoko – Visoko

MLAĐI SENIORI (U21)
1.Armin Hajduković – K.K. Visoko – Visoko
2.Emrah Kurpejović – K.K. Visoko – Visoko

SENIORI
1.Osman Građan – K.K. Visoko – Visoko
2.Amila Ćorić – K.K. Kumite – Zenica

__________________________________________________________________________________

Evropsko prvenstvo u tradicionalnom karateu Fudokan – Shotokan
Beograd – Srbija, 18.-22. maj 2011. godine

18. Evropsko prvenstvo u tradicionalnom karateu održano je u Beogradu – Srbija u vremenu od 18.-22. maja 2011. godine. Na 18. Evropskom prvenstvu u uradicionalnom karateu nastupilo je 26 (dvadesetišest) zemalja i preko 860 takmičara u raznim kategorijama. Selektori na ovom takmičenju su bili Dječije i Kadetske (Salih Grbić),  Juniorske i Seniorske ženske  (Rajko Radulović), Seniorske muške (Nedžib Đozo).

Zlatnu medalju za BiH je osvojio Željko Zombra (KBS “ORKKA” Lukavac) u kategoriji borbe seniori pojedinačno čime je postao prvak evrope u tradicionalnom karateu.

Srebrene medalje osvojili su:
1. Sanid Merzić, borbe junior;
2. Borbe ekipno kadeti (Elvedin Kurpejović, Amar Kodro, Esned Crnomerović i Senahid Bulut);

Bronzane medalje osvojili su:
1. Crnomerović Esmed, borbe kadeti;
2. Borbe ekipno junior (Armin Hajduković, Sanid Merzić, Aldin Mustafić i Emir Hajduković);
3. Borbe ekipno seniori u sastavu (Željko Zombra-Lukavac, Miralem Mandžuka Sarajevo, Karailo Aldin-Mostar i Građan Osman-Visoko);

Većina takmičara plasirala se među 8 odnosno 16-og mjesta kako u katama tako i u borbama što je izuzetan rezultat.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u tradicionalnom karateu nastupila je u sljedećim kategorijama:

DJECA  (8-9 godina)
1. Sulejmanović Emin – K.K. Visoko – Visoko
2. Bukva Affan – K.K. Visoko – Visoko
3. Hrnjić Bakir – K.K. Visoko – Visoko
4. Milojević Aleksa – K.K. Leotar plus – Trebinje

DJECA (10-11 godina)
1. Hasandić Amar – K.K. Fudokan – Visoko
2. Bulut Sađid – K.K. Fudokan – Visoko
3. Ramić Mirza – K.K. Fudokan – Fojnica
4. Musa Gabrijel – K.K. Fudoshin – Kiseljak
5. Bogdanović Srđan – K.K. Leotar plus – Trebinje

DJECA (12-13- godina)
1. Mujanović Esma – K.K. Fudokan – Visoko
2. Suša Nermina – K.K. Fudokan – Visoko
3. Đurić Tijana – K.K. Ozrenski Sokolovi – Doboj
4. Đurić Željka – K.K. Ozrenski Sokolovi – Doboj
5. Konjicija Amil – K.K. Fudokan – Fojnica
6. Dujmović Tin – K.K. Fudoshin – Kiseljak
7. Gaštan Kenan – K.K. Mostar – Mostar
8. Gnjatić Slaviša – K.K. Leotar plus – Trebinje
9. Fejzić Mahir – K.K. Visoko – Visoko
10. Bulut Senahid – K.K. Fudokan – Visoko
11. Bukvić Željko – K.K. Leotar plus – Trebinje

KADETI ( 14-15 godina)
1. Kapo Naila – S.K.K. Stari Grad – Sarajevo
2. Građan Merima – K.K. Visoko – Visoko
3. Hatić Amar – S.K.K. Stari Grad – Sarajevo
4. Bulatović Amir – S.K.K. Stari Grad – Sarajevo
5. Merzić Sanid – K.K. Mostar – Mostar
6. Džanković Abdulah – K.K. Novo Sarajevo – Sarajevo
7. Maličević Hamdo – S.K.K. Stari Grad – Sarajevo
8. Hajduković Emir – K.K. Visoko – Visoko
9. Babić Eldar – K.K. Visoko – Visoko
10. Zukić Amel – K.K. Visoko – Visoko

JUNIORI ( 16-18 godina)
1. Hajduković Armin – K.K. Visoko – Visoko
2. Đinalić Amar – K.K. Visoko – Visoko
3. Vuković Đorđo – K.K. Leotar plus – Trebinje
4. Pantović Nemanja – K.K. Leotar plus – Trebinje
5. Alibegović Muhamed – K.K. Fudokan – Visoko

JUNIORI ( 19-21 godina)
1. Mirdina Maja – K.K. Leotar plus – Trebinje
2. Građan Osman – K.K. Vidoko – Visoko
3. Isanović Elvir – S.K.K. Stari Grad – Sarajevo

SENIORI
1. Drapić Dragica – K.K. Leotar plus – Trebinje
2. Atić Alma – K.K. Lukavac – Lukavac
3. Okanović Nerma – K.K. Unski Tigar – Bihać
4. Hodović Sabina – S.K.K. Stari Grad – Sarajevo
5. Zombra Željko – K.K. Lukavac – Lukavac
6. Kurtić Denis – K.K. Lukavac – Lukavac
7. Mandžuka Miralem – S.K.K. Stari Grad – Sarajevo
8. Karailo Aldin – K.K. Mostar – Mostar

__________________________________________________________________________________

Svjetsko prvenstvo u tradicionalnom karateu Fudokan – Shotokan
Beograd – Srbija, 10.-14.mart 2010. godine

Na 3. Svjetskom prvenstvu u Tradicionalnom karateu nastupilo je 41 (četrdesetijedna) zemalja i preko 1300 takmičara u raznim kategorijama iz Evrope, Azije, Amerike i Afrike.Selektori na ovom takmičenju su bili Dječije i Kadetske (Salih Grbić), Juniorske i Seniorske žene  (Rajko Radulović), Seniorske muške (Nedžib Đozo).

Najuspješniji BH reprezentativaci:

1.    Dragica Drapić    –  sa osvojene dvije zlatne medalje;
2.    Željko Zombra     –  sa osvojenom zlatnom i srebrenom medaljom;
3.    Alma Atić        –  sa osvojenom zlatnom i srebrenom medaljom;

Postignuti rezultati:

Ekipno:

Seniorska ekipa djevojaka u sastavu Drapić Dragica (K.K.Leotar plus – Trebinje), Atić Alma (K.K.Lukavac – Lukavac), Okanović Nerma (K.K. Unski tigar – Bihać) i Hodović Sabina (S.K.K.Stari grad – Sarajevo), osvajaju zlatnu medalju – Svjetske Seniorske prvakinje u borbama.

Muška Seniorska ekipa u sastavu Zombra Željko (K.K.Lukavac – Lukavc), Karailo Aldin (K.K. Mostar – Mostar), Mandžuka Miralem (S.K.K.Stari grad – Sarajevo) i Kurtić Denis (K.K.Lukavac – Lukavac), osvajaju zlatnu medalju – Svjetski Seniorski prvaci u borbama.

Pojedinačno:

1.    Drapić Dragica (K.K.Leotar plus – Trebinje)    – Seniorska Svjetska prvakinja u borbama
2.    Mirdina Maja (K.K Leotar plus – Trebinje)      – Juniorska Svjetska prvakinja u borbama
3.    Zombra Željko (K.K Lukavac – Lukavac)        – Seniorski vice šampion u borbama
4.    Atić Alma (K.K Lukavac – Lukavac)              – Seniorska vice šampionka u borbama
5.    Đinalić Amar (K.K Visoko – Visoko)              –  bronzana medalja u Juniorskoj kategoriji

__________________________________________________________________________________

SVJETSKO PRVENSTVO U TRADICIONALNOM KARATEU
Lodž – Poljska, 24.-28.10.2007.godine   

Na  Svjetskom prvenstavu u tradiconalnom karateu koje se održalo od 24. do 28.10.2007. godine u Lodžu – Poljska, učestvovale su 31 državne reperezentacije, među kojima je bila i naša. I na ovom jakom takmičenju BH reprezentacija u tradicionalnom karateu, postigla je odličan rezultat, osvojivši 4 medalje (jedno zlato, jedno srebro i dvije bronze), i još nekoliko značajnih rezultata.

Zapažene rezultate postigli su:

Džinalić Amar 2.mjesto, Hajduković Armin 3.mjesto i Kurpejović Emrah 5.mjesto, borbe – kadeti.
Muški tim u borbama 1.mjesto, kadeti (Đinalić, Hajduković i Kurpejović).
Građan Osman 5.mjesto,borbe – juniori;
Muški tim u borbama 3.mjesto, juniori (Đinalić, Građan i Turčinović).

Treneri: Građan Redžep i Turčinović Miroslav su prezadovoljni postignutim uspjehom, još ako se zna da su neki takmičari uz nešto bolje suđenje i više sreće mogli napraviti još bolji uspijeh. Što je najvažnije da su svih 11 naših takmičara pokazali kvalitet i da su odlično predstavljali našu državu BiH. A nije mala stvar osvojiti 4 medalje od kojih je čak i jedno zlato na ovakvom takmičenju kao što je Svjetski šampionat.

__________________________________________________________________________________

EVROPSKO PRVENSTVO U TRADICIONALNOM KARATEU
Benevento – Italija, 23.-25.11.2006.godine

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u tradicionalnom karateu je nastupala na Evropskom prvenstvu (EUROPEAN FUDOKAN KARATE – DO CHAMPIONSHIP), koje je od 23. do 25. novembra održano u Beneventu – Republika Italija, a učešće je uzelo 16 Evropskih reprezentacija. Selektori naše reprezentacije, Redžep Građan i Miroslav Turčinović su na takmičenje poveli 13 karatista. Ostvareni su zapaženi rezultati, kojim mogu biti zadovoljni svi u našoj državi.

Postignuti uspjesi:

U konkurenciji juniora, borbe ekipno, naš tim u sastavu Osman Građan, Salem Šahinović i Zlatan Turčinović je osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju.

U konkurenciji kadeta, borbe ekipno, tim BiH:  Mersed Ušto, Amar Džinalić i Fuad Avdagić je osvojio 3. mjesto i bronzanu medalju.

U pojedinačnoj konkurenciji, kod kadeta je Mersed Ušto zauzeo 3. mjesto, a u borbama kod mlađih kadeta Armin Hajduković – također 3. mjesto, dok je Zlatan Omanović zauzeo 4. mjesto.

Postavši prvaci Evrope, naši  juniori ostvarili su najbolji rezultat u povijesti  tradicionalnog karatea u BiH, a uspijeh je tim veći što su na putu do zlata poraženi sami favoriti (Rumunija, Srbija i Rusija), a da nisu napravili niti jedan poen na našim reprezentaticima.

__________________________________________________________________________________

SVJETSKO PRVENSTVO U TRADICIONALNOM KARATEU
Udine – Italija, 24.-28.11.2005.godine

Na  Svjetskom prvenstvu u tradiconalnom karateu  ( fudokan šotokan asocijacija ) koje se održalo od 24. do 28.11.2005. godine u Udinama – Italija, učestvovale su 22 državne reperezentacije, među kojima je bila i naša. I na ovom jakom takmičenju BH reprezentacija u tradicionalnom karateu, postigla je odličan rezultat, osvojivši 4 medalje (jedno zlato, jedno srebro i dvije bronze), i još nekoliko značajnih rezultata.

Zapažene rezultate postigli su:

Avdagić Alma 1.mjesto borbe, i 2.mjesto kate, u konkurenciji kadetkinja.
Džinalić Amar i Hajduković Armin plasirali su se od 4-6. mjesta u borbama, kadeti.
Muški tim u borbama 3.mjesto, kadeti.
Ženski tim u katama 3.mjesto, kadetkinje.

Treneri: Građan Redžep, Turčinović Miroslav i Bitić Sulejman, su mišljenja da su neki takmičari uz malu dozu sreće mogli ostvariti dosta bolje rezultate. Ali isto tako mogu biti zadovoljni, jer je u ovoj godini ova reprezentacija napravila mnogo, osvojivši nekoliko medalja na Evropskom, pa sad i na Svjetskom prvenstvu.

__________________________________________________________________________________

JKA EVROPSKO PRVENSTVO
Beograd – Srbija, 29.05.2005.godine

Na  JKA Evropskom juniorskom šampionatu u  karateu  koje se održalo, 29. maja 2005. godine (subota) u Beogradu – SCG, učestvovalo je 15 zemalja. JKA reprezentacija BiH na ovom takmičenju je osvojila 6 medalja ( 3 srebra i 3 bronze), što je odličan rezultat. Treba napomenuti da je prošlog vikenda ova ista reprezentacija nastupala na Evropskom prvenstvu u tradicionalnom karateu i da se reprezentativci nisu ni odmorili, s tim je ovaj uspijeh i veči.

Na ovom takmičenju medalje su osvojili:

Hajduković Armin    3.mjesto, borbe (dječaci 12.godina),
Čulun Mladen        3.mjesto, borbe (kadeti),

Muški tim, dječaci 13. godina: Avdagić Fuad, Todić Nemanja i Ilić Boris.

Ženski  tim, kadetkinje u sastavu: Ilić Jelena, Cvetković Ivana i Krsmanović Ivana, osvojile su: 2. mjesto u borbama i  3.mjesto u katama;

Muški kadetski tim, borbe u sastavu: Građan Osman, Turčinović Zlatan i Čulum Mladen, osvojili su 2.mjesto;

__________________________________________________________________________________