2014. godina

MEĐUNARODNI TURNIR U TRADICIONALNOM KARATEU OPĆINE ŽIROVNICA
Žirovnica, Slovenija 9.novembar 2014.godine

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u tradicionalnom karateu učestvovala je 9.novembra 2014. godine na Međunarodnom karate turniru Općine Žirovnica, Republika Slovenija.
Ekipu su predvodili treneri Redžep Građan, Amar Alajmović i sudija Haris Mulahasanović, te ekipa od 12 takmičara.
Na takmičenju je učestvovalo 19 ekipa iz 6 država.
Ovo je bila planirana aktivnost TKA BiH. Važno je napomenuti da su na ovom takmičenju podjednake zasluge za ukupno ostvareni rezultat zaslužni takmičari svih uzrasnih kategorija i da je BiH nastupila bez nekoliko standardnih reprezentativaca.

Ostvareni rezultati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine su sljedeći:

1.    Emrah Kurpejović 2.mjesto, kate juniori;
2.    Emrah Kurpejović 3.mjesto, borbe juniori:
3.    Arnela Operta 1.mjesto, borbe kadetkinje;
4.    Arnela Operta 3.mjesto, kate kadetkinje;
5.    Arma Fazlić 2.mjesto, borbe katetkinje;
6.    Sađid Bulut 1.mjesto, borbe kadeti;
7.    Senahid Bulut 2.mjesto, borbe kadeti;
8.    Matija Kokor 2.mjesto, kate mlađi kadeti;

S postignutim uspjesima smo zadovoljni, a organizacija na ovom takmičenju je bila na odličnom nivou.

__________________________________________________

PREDMET: Izvještaj s Europsko prvenstva 2014

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u tradicionalnom karateu, učestovala je od 28.05. do 01.06.2014.godine na Europskom Fudokan prvenstvu u tradicionalnom karateu, a koje se održalo u Galati – Rumunija. U konkurenciji 25 zemalja i preko 700 takmičara, naša reprezentacija je ostvarila odličan rezultat osvojivši 9 medalja, od kojih: 4 zlatne, 3 srebrene i 2 bronzane.
Reprezentaciju BiH predvodio je predsjednik Redžep Građan, selektor Salih Grbić i vođa puta, sekretar KK „Mostar“, Denis Džiho. Na prvenstvu je sudila i internacionalna sudkinja Ena Dizdarević.

Medalje su osvojli:
1.    Ena Dizdarević, zlatna medalja kate mlađe seniorke (U21);
2.    Kumite tim muški ( Sanid Merzić, Senahid Bulut, Esned Crnomerović i Marko Jugović), zlatna medalja mladi (U21);
3.    Esned Crnomerović, srebrena medalja Ko-Go kumite juniori;
4.    Rijalda Džiho, bronzana medalja Ko-Go kumite juniorke;
5.    Sanid Merzić, srebrena medalja kate mladi (U21);
6.    Kumite tim žene (Milica Popović, Rijalda Džiho i Milica Škrbić) srebrena medalja mlađe seniorke (U21);
7.    Kata tim muški ( Sanid Merzić, Esned Crnomerović i Amar Kodro), zlatna medalja mladi (U21);
8.    Sanid Merzić, bronzana medalja kumite mladi (U21);
9.    Jelena Jugović, zlatna medalja kate djevojčice 12.-13.godina;

Bosna i Hercegovina je još jednom pokazala da u odsustvu dosta iskusnijih i provjerenih reprezentativaca, u izuzetno teškim konkurencijama osvoje 9 medalja.

__________________________________________________

IZ V J E Š T A J
sa održanog 5. Internacionalnog karate turnira „Tolmin Cup 2014“

Tradicionalna karate-do asocijacija Bosne i Hercegovine je u subotu 29. marta 2014.godine, učestvovala na međunarodnom takmičenju u mjestu Tolmin, Republika Slovenija.
Za reprezentaciju BiH je nastupalo 26 takmičara u svim uzrasnim kategorijama.
Takmičari Tradicionalne karate-do asocijacije BiH su u veoma jakim konkurencijama pored takmičara iz Italije, Češke Republike, Hrvatske i zemlje domaćina Slovenije proglašeni kao III ekipa takmičenja u ukupnom plasmanu sa osvojene  22  medalje (6  zlatnih, 8  srebrenih i 8  bronzanih.
Ovo je bila planirana aktivnost TKA BiH u sklopu provjere reprezentativaca za naredno europsko i svjetsko prvenstvo. Važno je napomenuti da su na ovom takmičenju podjednake zasluge za ukupno ostvareni rezultat zaslužni takmičari svih uzrasnih kategorija i da je BiH nastupila bez nekoliko standardnih reprezentativaca.

Ostvareni rezultati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine su sljedeći:

1.    Amel Zukić,  kumite – juniori 1.mjesto;
2.    Sanid Merzić, kumite – juniori  2.mjesto;
3.    Sanid Merzić,  kate – juniori 1.mjesto;
4.    Senahid Bulut,  Ko-Go kumite – kadeti 2.mjesto;
5.    Sađid Bulut,  Ko-Go kumite – kadeti 3.mjesto;
6.    Amra Fazlić, Ko-Go kumite – kadetkinje 1.mjesto;
7.    Milica Škrbić, Ko-Go kumite – kadetkinje 2.mjesto;
8.    Arnela Operta, Ko-Go kumite – kadetkinje 3.mjesto;
9.    Amra Fazlić, kate – kadetkinje 3.mjesto;
10.    Nermin Jasarević, kate – mlađi kadeti  1.mjesto;
11.    Matija Kokor, kate – mlađi kadeti 3.mjesto;
12.    Kenan Ferhatović,  Jiyu ippon kumite – mlađi kadeti 2.mjesto;
13.    Belmin Karalija,  Jiyu ippon kumite – mlađi kadeti 3.mjesto;
14.    Emir Sadiković, Ko-Go kumite – mlađi kadeti 1.mjesto;
15.    Salih Bečar, Ko-Go kumite – mlađi kadeti 2.mjesto;
16.    Arijana Klančević, Ko-Go kumite – mlađe kadetkinje 2.mjesto;
17.    Iman Bisić, Jiyu ippon kumite – mlađe kadetkinje 2.mjesto;
18.    Tarik Ferhatović, Jiyu ippon kumite – pioniri 1.mjesto;
19.    Bilal Bašić, Kihon ippon kumite – pioniri 3.mjesto;
20.    Kata tim kadetkinje (Arijana Klančević, Iman Bisić i Šeherzada Operta)  2.mjesto;
21.    Kata tim kadetkinje (Iva Pogarčić, Arnela Operta i Amra Fazlić) 3.mjesto;
22.    Kata tim juniorke (Arijana Klančević, Iman Bisić i Šeherzada Operta)  2.mjesto;

Reprezentaciju na ovom takmičenju predvodili su predsjednik Redžep Građan iz Visokog, selektor Salih Grbić iz Mostara i trener Mato Dujmović.
Sudije iz BiH koje su sudjelovale na ovom takmičenju predstavljali su Nusret Građan, Haris Mulahasanović, Zejna Jašarević i Sanid Merzić.
Organizacija na ovom takmičenju je bila na zavidnom nivu.